Eesti
English
Info Eesti kodanikele » ÜK-sse reisimine või elama asumine »

Ühendkuningriiki reisimine või elama asumine


TÄHELEPANUKS

Ühendkuningriiki reisimine on üldjuhul ohutu ning probleemidevaba.

Ühendkuningriigi valitsus jagab pidevat infot terrorismist tulenev ohutaseme kohta riigis. Täpsemat infot on võimalik saada Ühendkuningriigi siseministeeriumi koduleheküljelt: http://www.homeoffice.gov.uk/counter-terrorism/current-threat-level/.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Eesti kodanikule on Ühendkuningriiki reisimine viisavaba. Ühendkuningriiki võib siseneda kehtiva passi või isikutunnistusega.

Eestis elavatel määratlemata kodakondsusega isikutel, kellel on välismaalase pass ja Eesti tähtajaline või alaline elamisluba on riiki sisenemiseks vaja viisat. Viisa taotlemise tingimustega on võimalik tutvuda siin.

Rohkem infot ja soovitusi Ühendkuningriiki sisenemise kohta on võimalik saada Ühendkuningriigi Piirivalveameti koduleheküljelt: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/customs-travel/tips/.

HEA TEADA

Ühendkuningriigis elamisel igapäeva eluks (perekond, arstiabi, töötamine, õppimine jne) vajaminevat infot on võimalik saada Citizens Advice Bureau ja Gov.uk kodulehekülgedelt http://www.adviceguide.org.uk/index.htm ja https://www.gov.uk/.   

Ühendkuningriigis elamiseks, töötamiseks või õppimiseks ei pea Eesti kodanikud (nagu ka teiste Euroopa Liidu riikide kodanikud) taotlema eraldi luba või tõendit. Euroopa Liidu (sh Eesti) kodanik võib küll soovi korral taotleda registreerimise tunnistust (registration certificate), kuid see ei ole kohustuslik. Rohkem infot Euroopa Liidu kodanike õiguste kohta on võimalik saada Ühendkuningriigi Piirivalveameti koduleheküljelt: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/eucitizens/.     

Arstiabi Ühendkuningriigis ajutiselt viibides

Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad Ühendkuningriigis (või muus Euroopa Liidu riigis) ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda Haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart.

Arstiabi saamiseks Ühendkuningriigis tuleb pöörduda ükskõik millise riiklikku tervishoiuteenistusse (National Health Service – NHS - http://www.nhs.uk/servicedirectories/Pages/ServiceSearch.aspx) kuuluva arsti poole. Esitada tuleb Euroopa ravikindlustuskaart ja isikut tõendav dokument. Arsti vastuvõtt on tasuta.

Kiirabi saab Ühendkuningriigis kutsuda numbritelt 999 ja 112. Vältimatu abi korral kiirabiteenuse eest tasu ei võeta.

Lemmiklooma toomine Ühendkuningriiki

Ühendkuningriigi põllumajandusministeeriumi koduleheküljelt leiab vajalikku infot lemmikloomade toomiseks siia riiki: http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/.

KONTAKTID

Eesti saatkond Londonis
44 Queen's Gate Terrace
SW7 5PJ, London, UK
tel. +44 (0) 207 589 34 88
faks. +44 (0) 207 589 34 30
e-mail: london@mfa.ee
http://london.vm.ee/est

Konsulaarosakond on avatud:
Esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel 10.00 - 13.00
Teisipäeval ja neljapäeval 13.00 - 16.00

Konsulaarinfot telefoni teel on võimalik saada:
Esmaspäeval ja kolmapäeval 14.00 - 17.00
Teisipäeval ja neljapäeval 9.00 - 12.00
Reedel 14.00 - 16.00

Kui vajate vältimatut abi (passi kaotus, õnnetusjuhtum vms) väljaspool tööaega, helistage telefonil +372 53 01 9999.

TopBack

© Eesti Suursaatkond Londonis 44 Queen's Gate Terrace, LONDON SW7 5PJ, e-mail: london@mfa.ee