Eesti
English
Eesti kogukond ÜK-s » Eesti organisatsioonid ÜK-s »

ÜK-s täna tegutsevad Eesti organisatsioonid


Aberdeeni Ülikooli Eesti Selts

Aberdeeni Ülikooli Eesti Seltsi (Aberdeen University Estonian Society) eesmärk on ühendada kohalikke eestlasi ja sama oluliseks peetakse Eesti kultuuri tutvusamist ka kõigile teistele huvilistele. Selts korraldab aktiivselt erinevaid üritusi, millega saab end kursis hoida liitudes seltsi Facebooki grupiga ning hoides silma peal seltsi Facebooki lehel:
https://www.facebook.com/AberdeenUniversityEstonianSociety. Aberdeeni Ülikooli Eesti Seltsi president on Kätlin Halop ja temaga saab ühendust kirjutades: katlin.halop@gmail.com

BECC UK

Aastast 1996 Eestis tegutseva Briti-Eesti Kaubanduskoja (BECC) Suurbritannia haru avati 2015. aasta detsembris. BECC UK eesmärk on Eesti ja Suurbritannia ettevõtjatele suhtlusvõrgustiku ning koostööplatvormi pakkumine. Regulaarsed sündmused toimuvad peamiselt Londonis ning on avatud kõigile huvilistele.
BECC UK esindaja Londonis on Michael Saxton. Lisainfot BECC UK kohta leiab siit: http://www.becc.ee/becc-uk/

Bradfordi Eesti Kodu Club

Bradford Eesti Kodu asutati 1956. aastal, seal toimuvad üritused mitu korda aastas ning baar on kõigile avatud viiel päeval nädalas.
Esimees Vello Vahter
8 Clifton Villas
Bradford BD8 7BY
Tel: 01274 544221
Mob: 07789767017
info@eestikodu.co.uk
Koduleht: www.eestikodu.co.uk ja Facebooki leht: https://www.facebook.com/EestiKodu/

Cambridge Ülikooli Eesti Selts

Cambridge Ülikooli Eesti Selts (CUEST - Cambridge University Estonian Society) koondab kõiki Cambridge’s olevaid eestlasi ning Eesti, eesti keele ja kultuuri vastu huvitundjaid.
http://cuest.soc.srcf.net/

EASi esindaja Londonis

Heiki Pant, EASi ekspordiesindaja Londonis
44 Queen's Gate Terrace
SW7 5PJ
London, UK
Mobiil: + 44 (0) 750 865 8091
heiki.pant@eas.ee

Edinburghi Eesti Selts

Edinburghi Eesti Seltsi eesmärk on hoida eestlaste ja Eestist huvitatud inimeste gruppi. Selts korraldab regulaarseid kokkusaamisi ja Eesti kultuuri tutvustavaid üritusi. Oleme avatud koostööks teiste organisatsioonidega nii Edinburghis, Šotimaal kui ka Eestis. Tutvu seltsi tegemistega Facebooki lehel: https://www.facebook.com/edinburghestoniansociety. Edinburghi eestlastega on võimalik kontakteeruda meili teel edinburgh.estonians@gmail.com või telefonil 07922297149 (Taavet Kutsar, president).


Eesti Abistamise Komitee

Korraldab kord kuus Eesti Majas Londonis traditsioonilisi heategevuslikke lõunasööke.
18 Chepstow Villas
London W11 2RB
Lähem info: Ida Lemsalu Tel: 020 8893 3816

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kogudused ÜKs

Leicesteris ja Londonis
Lähem info: virge.james@btinternet.com

Eesti Gild Londonis

Eesti Gild Londonis tegutseb alates 2009. aastast ning erineva taustaga professionaale ÜK era- ja avalikust sektorist ning tudengeid. Igakuised eriteemalised üritused Londonis on muutunud hinnatud kohtumispaigaks, kus kuuleb põnevaid ideid, leiab uusi kontakte ja näeb vanu tuttavaid.
info@estonianguild.co.uk
http://www.estonianguild.co.uk/

Eesti Haridusfond

Eesti Haridusfond on heategevusel põhinev eestlaste hariduse omandamist ÜK-s toetav ning kultuuri edendav fond.
18 Chepstow Villas
London W11 2RB
corresp@estonianeducationaltrust.org
www.estonianeducationaltrust.org

Eesti Hääl

Eesti Hääl alustas ilmumist Londonis detsembrikuus 1947. Esimene toimetaja oli tuntud kirjanik Gert Helbemäe. Inglismaa Eestlaste ajaleht ‘Eesti Hääl’ ilmub kord kuus. Tellimishind aastaks on £22.
Reet Järvik – toimetaja, Eesti Hääl
Toomas Ojasoo – talitaja, Eesti Hääl
http://www.eestihaal.co.uk/

Eesti Kool Londonis

Eesti Kool Londonis on täiendõpet pakkuv kool, kus õpetatakse lastele eesti keelt ja toimuvad muusika, kunstiõpetuse ja käsitöötunnid.
Õppetöö toimub Chiswick Community School’is, täiskasvanute koolituskeskuses aadressil Burlington Lane Chiswick, W4 3UN.
Eesti Kooli Londonis juhatuse esimees on Aili Nurk.
info@eestikoollondonis.co.uk
eestikool.london@gmail.com
http://www.eestikoollondonis.co.uk/

Eesti Kool Põhja-Inglismaal

Kooli eesmärk on eesti keele ja kultuuri edasiandmine Põhja-Inglismaal elavatele eesti päritolu lastele. Kuna Põhja-Inglismaal asuv eestlaskond paikneb piirkonnas hajali, siis on õppetöö korraldatud kahes osakonnas – Bradfordis Eesti Kodu klubis ja Manchesteris Didsbury baptistikiriku ruumides.

Eestlased Šotimaal

MTÜ Caledonia on mittetulundusühing, mis loodud 21. oktoobril 2011. Ühenduse loomise algtõukeks sai vajadus koondada Šotimaal elavad eestlased, et oleks kergem hoida järjepidevust organisatoorsetel tegevustel.
macestonians@yahoogroups.com
http://shotieestlased.co.uk/AboutScotland.aspx
https://www.facebook.com/groups/328719133831260/

Inglismaa Eestlaste Ühing

Inglismaa Eestlaste Ühing asutati 1947. a. novembris. IEÜ on vabatahtlik organisatioon, mille sihiks on eesti keele ja kultuuri säilitamine Ühendkuningriigis nii vanema generatsiooni hulgas, kes tulid siia pagulastena peale Teist maailmasõda, nende järeltuleva põlve kui ka hiljuti siia maale saabunud eestlaste hulgas.
IEÜ esimees on Toomas Ojasoo, toomas@ntlworld.com
www.eestihaal.co.uk

I.E.S Tulevik

I.E.S. Tulevik loodi 1974. aastal eesmärgiga edendada eesti keelt ja kultuuri. IES Tuleviku liikmed saavad kokku neli korda aastas Catthorpe Manoris Kesk-Inglismaal ja organiseerivad mitmeid üritusi. Igal suvel leiab aset eesti laste suvelaager ja koos Inglismaa Eestlaste Ühinguga korraldatakse Rahvapidu.
Esinaine – Karin Blakeley
8 Clifton Villas
Bradford BD8 7BY
http://www.tulevik-uk.org

Leicesteri Eesti Maja

Leicesteri Eesti Maja asutati 1961.aastal. Üritused toimuvad tavaliselt laupäeviti ja on ette reklaamitud LEM koduleheküljel.
Esimees Teet Toome
366 Fosse RD North
Leicester LE3 5RS
Tel: 0116 251 6727
eestimaja@gmail.com

http://sites.google.com/site/eestimaja/

Londoni Eesti Maja

Eesti Maja on tegutsenud Londonis Notting Hillis 1956. aasta novembrist alates. Eesti Maja saalis toimuvad Eesti Abistamise Komitee pühapäevalõunad ja Eesti Kooli aktused ning muud üritused. Üritustevälisel ajal on Eesti maja külastajatele suletud.
18 Chepstow Villas
London, W11 2RB

Londoni Eesti Koor

Londoni eestlaste koor kuulub Londoni Eesti Seltsi alla ning kutsuti pärast pikki aastaid taas ellu 2010. aastal. Koor osales 2014. aasta laulupeol. Koori traditsioonilised esinemised on jõulude ajal, Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamisel ja jaanipäeva pidustustel. Lisainfo: https://www.facebook.com/groups/351151815001145/. Lisaküsimuste korral saada kiri: kjagodin@hotmail.com

London Eesti Selts

Londoni Eesti Selts asutati 7. juulil 1921. aastal ja on seega vanim siiani tegutsev eestlaste organisatsioon Inglismaal.  Londoni Eesti Selts (LES) on ka maailmas vanim jätkuvalt tegutsev välis-eesti organisatsioon.
LESi raames toimivad hetkel filmi- ja ajalootoimkond, raamatukogu ja segakoor.
Seltsi juhatuse esimees on Evelin Siilak.
http://www.londonieestiselts.co.uk
info@londonieestiselts.co.uk

Yorki Ülikooli Eesti Selts

Yorki Ülikooli Eesti Selts (York Estonian Society) loodi 2013. aasta jaanuaris. Seltsi eesmärk on tutvustada ja väärtustada Eesti kultuuri ning ajalugu. Selts on avatud kõigile, kellel on huvi Eesti vastu.
estoniansoc@yusu.org 
https://www.facebook.com/YorkEstonianSociety
 
 


TopBack

© Eesti Suursaatkond Londonis 44 Queen's Gate Terrace, LONDON SW7 5PJ, e-mail: london@mfa.ee