Eesti
English
Eesti kogukond ÜK-s »


Eestlaste kogukond Ühendkuningriigis on kokkuhoidev ja aktiivne. Tegutseb mitmeid organisatsioone, nii pikema kui lühema ajalooga, mis annavad igale siinelavale Eesti kodanikule ja Eesti sõbrale võimaluse kaasa lüüa ühistes tegemistes ja anda oma panus eesti keele, kultuuri ja meelsuse säilimisele ÜK-s.

Lisaks Eesti organisatsioonidele tegutseb Londonis ka Briti Eesti Assotsiatsioon (BEST), mis asutati 2002. a. sügisel. BEST ühendab neid Briti ühiskonna liikmeid, kellel on huvi Eesti vastu ning kes soovivad kaasa aidata Eesti tuntuse suurendamisele Suurbritannias. BEST on korraldanud üritusi Eesti ühiskonnaelu erinevate tahkude tutvustamiseks, kus reeglina on osalenud külalised Eestist. BESTi kodulehekülg asub aadressil http://www.britishestonianassociation.co.uk/

Eesti kogukonna ürituste infot saate lisaks vaadata saatkonna kodulehel http://www.estonia.gov.uk/est/uritused ning infot Eesti kultuuriürituste kohta http://www.estonia.gov.uk/news_events/cultural_events.

Kui olete huvitatud Eesti kultuuriüritustest Ühendkuningriigis või soovite aeg-ajalt saada saatkonnalt värsket konsulaarteavet, saate end registreerida saatkonna meililistidesse, avaldades selleks soovi saatkonna aadressil London@mfa.ee.

Erinevat Eestit ja ÜK eestlasi puudutavat infot leiate ka saatkonna Facebooki lehelt http://www.facebook.com/estemb.london ja Twitterist https://twitter.com/estembassyuk.

TopBack

© Eesti Suursaatkond Londonis 44 Queen's Gate Terrace, LONDON SW7 5PJ, e-mail: london@mfa.ee